„Kocham Cię babciu, kocham Cię dziadku” pod takim tytułem w Domu Kultury w Sokolnikach odbył się koncert dla seniorów.
Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież, które na co dzień uczęszczają do Domu Kultury w Sokolnikach. – Jest ich spora gromada, bo łącznie we wszystkich zajęciach, które organizujemy, uczestniczy około 60 osób. W koncercie wzięła udział prawie połowa naszych zdolnych artystów – informuje Jolanta Zimoląg, kierownik Domu Kultury w Sokolnikach.
Po raz pierwszy publicznie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ludowego. Pomysł zrodzenia zespołu narodził się jesienią minionego roku. Skupia on dwie grupy juniorów i seniorów.
Zajęcia prowadzi Alicja Podkowa-Rękas. Instruktorka ma spore doświadczenie w kierowaniu zespołami ludowymi. W czasie studiów tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Jawor” działającym przy Akademii Rolniczej w Lublinie i pracowała jako instruktor tańca ludowego w zespole „Mały Głusk.” Jest absolwentką UMCS Lublin Wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku animator i menadżer kultury specjalizacja: taniec.
– Naszym marzeniem jest wrócić do korzeni i na podwojach dawnego zespołu, który w latach siedemdziesiątych działał w Sokolnikach – stworzyć nowy. Staramy się, aby jak najwięcej osób zainteresować tą formą aktywności. W każdym wieku i w każdej chwili można do nas dołączyć – zaprasza kierownik DK Sokolniki.
- Sam zostałem namówiony do zapisania się do zespołu tanecznego. Przyznam szczerze, że trochę miałem obawy, czy sobie poradzę, ale z perspektywy czasu wydaje mi się, że wystarczą chęci i odrobina pracy i zaangażowania. Brakuje nam w zespole mężczyzn, ale myślę, że z czasem znajdą się tacy, którzy poczują tanecznego ducha i do nas dołączą – mówi Bronisław Robak, sołtys i tancerz w Zespole Pieśni i Tańca w Sokolnikach.
Grupy taneczne na scenie zaprezentowały m.in. poloneza, krakowiaka oraz tańce śląskie i lubelskie. Część muzyczną przygotował Krzysztof Kapała i jego soliści pracujący przy Domu Kultury w Sokolnikach.
foto: DK Sokolniki
TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY
Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.
Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
