Autorzy

inż. arch. Bartosz Bukowski

inż. arch. Łukasz Pawlicki

Pawlicki_Bukowski

foto: Magdalena Dampz

Bartosz Bukowski wychował się w Gorzycach. Rozpoczął współpracę z pochodzącym z Biłgoraja Łukaszem Pawlickim podczas studiów inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy (Detroit, USA). Dyplomy inżynierów architektów uzyskali w 2011 roku.

W kolejnym roku wyjechali do Szwajcarii, gdzie zdobywali zawodowe doświadczenie. Podczas kilkuletniej pracy w szwajcarskich biurach wzięli udział przy opracowywaniu licznych projektów architektonicznych i urbanistycznych (np. przy rewitalizacji terenów dworca kolejowego w Langenthalu, rewitalizacji terenu rekreacyjnego w Wohlen, koncepcji urbanistycznej Hohschulquartier w Zurychu, projekcie osiedla mieszkaniowego na terenach postindustrialnych Zwicky Süd w Dübendorf , osiedla-ogrodu Geissbergpark w Kreuzlingen).

Obecnie kontynuują edukację na Wydziale Architektury Politechniki Federalnej w Zurychu, gdzie również pracują jako asystenci (Bartosz w Katedrze Teorii Architektury, Łukasz w Katedrze Fizyki Budowli). Od wakacji 2015 włączają się również w prowadzony pod kierownictwem prof. Marca Angelil’a (Zuryska Politechnika Federalna) projekt „EASTOPIA”, zajmujący się tworzeniem nowych, projektowych i badawczych strategii współczesnego wykorzystania spuścizny architektonicznej bloku wschodniego. Głównymi polami zainteresowań zawodowych Bartosza i Łukasza są: społeczna funkcja i oddziaływanie architektury, architektura i urbanistyka w kontekście polityki ekonomicznej, mechanizmy percepcji, nowe formy definicji przestrzeni.

.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress