Twój pomysł

Czekamy na Wasze pomysły zagospodarowania centrum Gorzyc i własnych przestrzeni. Co znajdzie się w poszczególnych płaszczyznach o wielkości 25×25 m – zależy od Was.

Poniżej przedstawiamy rysunek, w którym zaznaczyliśmy pola do zagospodarowania.

Pomysły możecie przesyłać na adresy e-mailowe architektów lub pracowników Urzędu – adresy w zakładce KONTAKT.

Zachęcamy Was również do podzielenia się opiniami dotyczącymi tworzonej koncepcji rewitalizacji.

 sss

 

 

 .

  5 comments for “Twój pomysł

 1. Mieszkaniec osiedla
  1 sierpnia 2015 at 12:17

  Chodzi mi po głowie taki pomysł.
  W ramach ptojektu Techniczny Ogród przydało by się przeznaczenie jednego wybranego kwadratu na asrtyczną działalność dla amatorów graffiti. Sam się do takiej grupy nie zaliczam, ale jestem mieszkańcem osiedla i staram się rozumieć potrzeby wszystkich, którzy tu mieszkają. Graffiti jest i faktu tego nie da się wymazać. Obrazki pojawiają się i musimy się z tym liczyć. Oddajmy młodym część przestrzeni do samodzielnego zagospodarowania. Niech mają tam również część powierzchni kibice STALI GORZYCE. Mam nadzieję, że w taki sposób będzie łatwiej ochronić nowe elewacje budynków mieszkalnych i innych. Malowidła moim zdaniem szpecą miejsca przeznaczone nie dla nich, np. nowe elewacje kotłowni osielowych itp. Rewitalizacja osiedla zakładana w tym projekcie jest okazją do poważnego zajęcie się tym problemem i rozwiązaniem go, ku zadowoleniu wszystkich.
  Załącznik:
  http://www.gminagorzyce.pl/j3/index.php/informacje-o-sp-723788140/edukacja/324-wandalizm-czy-sztuka

 2. Grubygrubas
  15 czerwca 2015 at 20:32

  Przydała by się siłownia polowa i mały skatepark i jeszcze lepszy plac zabaw dla dzieci ze sztuczna nawierzchniom

 3. Młody mieszkaniec
  15 czerwca 2015 at 20:18

  Przede wszystkim zieleń i dobre wkomponowanie się w otoczenie. Oczywiście nie powinno zabraknąć jakiegoś interesującego placu zabaw dla dzieci, np. z miniścianką wspinaczkową, torem przeszkód czy też innymi niestandardowymi elementami… Mała siłownia plenerowa, kamienne stoły/stoliki do tenisa i szachów, miejsca w których można by półleżąc odpocząć lub poczytać książkę (przydałoby się dobre wyciszenie względem ulic za pomocą np. zieleni), liczne ławki, może jakieś miejsca do grillowania (ale z dala od zabudowań) huśtawki dla par, ale tylko i wyłącznie w gąszczu zadbanej zieleni, a nie z drzewami co 10m.

 4. Adam
  1 czerwca 2015 at 13:12

  bardzo zależy mi na zielonym osiedlu bo zieleń wycisza i koi tworzy mikroklimat i pewnego rodzaju enklawa dla poszczególnych bloków…. nie chcemy równo przyciętych drzewek czy krzaczów chcemy ZIELENI

 5. Damian Stefanski
  26 maja 2015 at 13:36

  Witam, tak bardzo spodobał mi się pomysł ogrodów, że postanowiłem złożyć tutaj swoją propozycję. Nie wiem jak się to będzie miało do koncepcji ale zdaje się, iż będzie to świetne miejsce także dla ludzi bardziej aktywnych, chcących rozwijać swoją pasję i duszę poprzez aktywność fizyczną. Otóż moim pomysłem jest stworzenie miejsca tanecznego z lustrami ( studio taneczne), gdzie będą odbywały się klasy taneczne – sugestią moją jest by były to klasy organizowane przez osoby z kultury Hip Hopowej ( nie tej znanej nam z pod bloków, ale mówię o prawdziwej kulturze gdzie dominuje zdrowie, kultura, sztuka). Obecnie mieszkam teraz w Wielkiej Brytanii i tutaj się rozwijam w tym właśnie kierunku. Z mojego taneczno -dziennikarskiego doświadczenia wywnioskowałem, że poprzez takie własnie miejsca jak domy kultury, studia taneczne kultura taneczna została rozwinięta na tak wysokim poziomie, że tańce takie jak popping i locking / breaking czy wszelkiego rodzaju inne tańce wymagające ciężkiej praktyki, pracy, niesamowitej kondycji i zdolności fizycznych stały się kierunkami akademickimi na uniwersytetach ( Przykładem jest UEL – University of East London) i proszę mi uwierzyć wiele wiele innych! Zaowocowało to pojawieniem się nowych miejsc pracy w tym kierunku w tym również zainteresowaniem ze strony teatrów, których dla przykładu w Londynie nie brakuje. Miejsce, które chciałbym zaproponować nie wymaga nic innego jak przygotowanie sali tanecznej w duże lustra, nagłośnienie i parkietu. Uważam, że takiego miejsca poza domem kultury, który jest wiecznie zajęty w Gorzycach nie ma, a warto byłoby coś w tym kierunku zrobić ponieważ kultura taneczna (także w Polsce / przykładem jest Gdańsk/ Kraków/ Warszawa/ Trójmiasto), jest na bardzo wysokim poziomie – w szczególności, że mamy w okolicy i w kraju najlepszych tancerzy w Europie, którzy wygrywają wszystkie konkursy i zawody. Jeśli rozsądnie przemyślimy taką propozycję, uważam, że na pewno się uda i będziemy mieć świetne miejsce dla młodych i starszych na aktywność taneczno-ruchową.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress